Bezpieczna komunikacja przy użyciu pojemnika z moczem

Nie wiem jak często przedstawiony poniżej sposób komunikowania się jest wykorzystywany, ale niewątpliwie jest prosty a zarazem dość bezpieczny – a tych dwóch kryteriów łącznie nie spełnia np. GPG – tutaj instrukcja wysyłania zaszyfrowanej wiadomości.speak-in-confidence

Dla wyjaśnienia – ulotka, pojemnik oraz naklejki zlokalizowane są w toalecie dla pacjentek. Pojemnik (oznakowany lub nie) pacjentka pozostawia na półce w środku, a personel regularnie odbiera cały zestaw pojemnikó. Dość skutecznie blokuje to możliwość przechwycenia wiadomości przez osobę niepożądaną.

W Wielkiej Brytanii położne rutynowo odpytują ciężarne czy mają wsparcie w domu, czy mają jakieś problemy, a czasami wprost – czy nie są ofiarami przemocy. Często podczas spotkania obecny jest mąż/partner pacjentki – co oczywiście stanowi przeszkodę, jeżeli jest on domniemanym sprawcą. Jednym ze sposobów na ominięcie tego problemu jest sprowokowanie sytuacji sam na sam przy użyciu różnych zabiegów socjotechnicznych, ale oprócz tego, jak widać na załączonym powyżej obrazku, istnieje dodatkowy kanał komunikacji.

“Proszę pozostawić nam próbkę do analizy – w toalecie, na ścianie po lewej stronie jest instrukcja.”

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *